Autosuv.sk

Veterány

Pozrite si na fotkách 2. kolo ESET Historic Cupu v Dunajskej Strede

Pripravili sme pre vás galériu aj z druhého kola Eset Historic Cupu, ktorý sa konal v Dunajskej Strede.

Ráno dážď, cez deň slnko a výborná atmosféra stretnutia boli hlavnými znakmi 2. kola ESET Historic Cupu - jazdy pravidelnosti na motokárovej dráhe v Dunajskej Strede. Na parkovisku dráhy sme stretli stálice ako M. Rajnoha s vozidlom Nissan Gti, P. Gallo na Fiate 128 SC, M. Brázdik na Porsche 944 a mnohých ďalších stálych účastníkov.

Potešiteľný je fakt, že sa nám hlásia stále noví účastníci s dobovými pretekárskymi veteránmi - viď K. Farkašovský a jeho Cobra, V. Bútora s krásnym vozidlom Škoda 130 RH či J. Mesároš a V. Faktor s ich vozidlami Škoda 120 S v typickej zeleno - čiernej farbe, ako si ich pamätáme z dávnej minulosti hlavne z rally súťaží.

Víťazmi jednotlivých jázd sa stali V. Filakovský na vozidle BMW a v druhej kraľoval bývalý pretekár V. Friedl na vozidle Nissan GTi. Čerešničkou na veteránskej torte boli naše dámy pretekárky - S. Haberlandová, M. Minárová a nováčik K. Krajčovičová, ktoré prvýkrát súťažili o KRUPPA Dámsky Pohár.

Dvojnásobnou víťazkou sa stala S. Haberlandová na vozidle BMW 316. Odovzdanie  pohárov a vecných cien víťazom spolu so spoločným obedom ukončilo naše druhé stretnutie jazdy pravidelnosti v rámci ESET Historic Cupu.

Úplným ukončením stretnutia bola pozvánka člena veteránskeho klubu Piešťany p. Mokráňa na účasť na Piešťanských Zlatých Stuhách 4. júna 2022.

Text: J. Pavlík