Autosuv.sk

Veterány

Veterány: Hurá, po zime sme vyhnali sadze z výfukov!

Veteránisti majú za sebou prvé jarné kilometre.
Veterány: Hurá, po zime sme vyhnali sadze z výfukov!

Síce ráno počasie chcelo snežením akciu prekaziť, ale veteránisti sa nevzdali! Sneženie sa zmenilo na dážď a ten nám neprekážal. Ja, ako fotograf, som mal našťastie dve vetrovky, ktoré som si menil podľa stupňa premočenia, aj do jarku som zaliezol, veď konečne nefotím biely sneh na Chopku, ale starých deduškov, myslím tým autíčka!!!

Veterán Tatra Club Šenkvice nás na úvod tradične prehnal do Jura, kde sme sa napchávali vynikajúcimi oškvarkovými pagáčmi. Potom sme pobehali po okolitých dedinách, až sme skončili na včelárskej paseke pri Kráľovej pri Senci. Ani som netušil, čo naši predkovia vytvorili a nová doba ešte nestačila zničiť. Skanzen odporúčam navštíviť. Včeličky ešte drichmali, tak nás nedoštípali.

Akciu sme ukončili v kultúrnom dome v Šenkviciach. A kto vyhral? Všetkých 72 účastníkov si odnieslo zaslúžene zlatý pohár! Vďaka, Binderovci, za ďalšiu super akciu. V piatok 21. 4. budeme pre zmenu vyháňať sadze z motorov pretekárskych starčekov v prvých pretekoch ESET Historic Cup na Slovakia Ringu. Tak sa príďte pozrieť!!

Foto a text: Marian Bazala

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní