Autosuv.sk

Veterány

Veterány: Piešťanské Zlaté stuhy / Concours d´Elegance 30. ročník

Tohtoročné Zlaté stuhy sa niesli v duchu “Riders of the storms”. Posádky mali napriek dažďu úsmev na tvári.
Veterány: Piešťanské Zlaté stuhy / Concours d´Elegance 30. ročník

Pôvodná tradícia Concours d´Elegance sa začala písať v roku 1932. Druhý víkend mesiaca jún sa konal jubilejný 30. ročník Piešťanských Zlatých stúh pred secesným hotelom Thermia Palace na Kúpeľnom ostrove mesta Piešťany, čomu prehliadka automobilov z roku 1932 predchádzala .

Daždivé počasie nás sprevádzalo od štvrtka, kedy sme privítali 60 účastníkov na registrácii. Piatkova jazda do Skalice a späť do Piešťan nám priniesla aj trošku slnka, a aj momenty, kedy posádky doslovne vleteli do padajúcej vody.

Ďalší dážď nás čakal v Piešťanoch pred Zuckmann Villou, kde sa voda začala z neba liať zo sekundy na sekundu. S úsmevom na tvári dnes aspoň môžeme skonštatovať, že také fotografie na diplomy sme doposiaľ nemali.

Sobotné ráno sa účastníci vybrali na jazdu do Chtelnice a naspäť ich aspoň jedenkrát za celé Zlaté stuhy čakal prejazd Kolonádovým mostom zaliatym slnečným svitom. Naše nádeje na čistú oblohu sa rozplynuli príchodom tretej hodiny, kedy sa spustil ďalší extrémny lejak a prestal polhodinu pred začatím slávnostnej prehliadky “Concours'd Elegance".

Tento rok nám hudobný doprovod hral dvanásťčlenný orchester The Ladies Ensemble. Celý večer sa niesol chronologicky od najmladších posádok v doprovode filmovej hudby za zvuku skladieb napr. z filmov ako Topgun, Dallas, Krstný otec a Titanic .

Tento rok sme bohužiaľ nemohli použiť ani našu zaužívanú točňu, keďže nám ju deň predtým zlomil autobus pred Thermiou Palace, keď sa snažil na našej točni otáčať. Asi to má byť pre nás ďalšia výzva, vyrobiť točňu, kde sa otočí aj autobus :).

Záverečnou piesňou “Vtedy na západe” sme privítali nášho vzácneho hosťa a priateľa Juraja Porazíka, ktorý noblesne ako vždy ukončil 30. ročník Piešťanských Zlatých stúh.

Tentokrát nebol bodkou za Concours d´ Elegance ohňostroj, ale ohňová show. Najšťastnejší sme však boli, keď už od osemnástej hodiny nespadla jediná kvapka. Tohtoročné Zlaté stuhy sa niesli v duchu “Riders of the storms”.

Týmto by sme sa ešte raz chceli poďakovať celému organizačnému tímu, všetkým účastníkom, návštevníkom, hudobnej produkcii a koniec koncov moderátorovi, Jankovi Mečiarovi, ktorý sa stal neodmysliteľnou súčasťou Piešťanských Zlatých stúh. Všetkým úprimne ďakujeme. Zvládli sme to a vidíme sa budúci rok .

Kata Sedlak Horňáková a celý organizačný tím AMK Piešťany .

Foto: Mike Mišurec / Igor Baďura / Marián Bazala

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní