Autosuv.sk

Veterány

Veterány sa stretli na Duchonke

Súčasťou spanilej jazdy bolo aj športové Audi Sport Quattro S1.
Veterány sa stretli na Duchonke

Opäť po roku sa do malebného prostredia na brehu Duchonky vrátili milovníci starých, ale zato elegantných motorových tátošov. 14. ročník Veteránov na Duchonke privítal svojich účastníkov 20. augusta 2022 pod zamračenou oblohou. Avšak na tvárach majiteľov nablýskaných miláčikov ste mráčika nevideli.

Do cieľa prvej zastávky spanilej jazdy v Topoľčanoch kolónu zdravili vysmiati občania, ktorí boli "odmenení" hlukom starých motorov, typickou čuchovou arómou, dymovým efektom spáleného benzínu a neobvyklým zvukovým burácaním športového vozidla – Audi Sport Quattro S1.

Po 1,5 hodinovej prestávke, spestrenej návštevou Tríbečského múzea, kde pre "retro návštevníkov" bola nainštalovaná retro výstava, sa kolóna pohla smerom Urmince. A nie jednou trasou, rovno dvomi. Veď prečo to nesťažiť organizátorom, keď sa to dá?

Predsa len sa účastníci dostali na námestie v Urminciach, kde na nich počkalo chutné pohostenie a cena starostu pre jedno vozidlo a jednu motorku. Prvé dažďové kvapky odštartovali záverečnú jazdu účastníkov naspäť na Duchonku. A hoci sa v nej nekúpali, mokrí boli. Nikomu však nevadilo pár kvapiek na kapote či na klobúku. Pamätná fotografia a darček na rozlúčku pre každú posádku boli záverečnou bodkou ako vždy úspešného zrazu Veterány na Duchonke. Dovidenia o rok, priatelia.

Text: S. Dojčárová
Foto: M. Bazala

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní