Autosuv.sk

Veterány

Veterány Šenkvice: Slnko svieti, voda láka.... postavíme sa na štart

Vzduchom chladené pľúca Tatroviek sa dýchavično "prekoprcli" cez Pezinskú Babu.
Veterány Šenkvice: Slnko svieti, voda láka.... postavíme sa na štart

Druhý júlový víkend odštartovala Malokarpatská Tatra relly organizovaná VTC Šenkvice svoj deviaty ročník. Staré stroje sa nedočkavo zoradili na štart, pripravené ukázať svoju silu. Cesta sa vlní, autá sa snažia dobehnúť horizont, vietor vo vlasoch a slnkom zaliate pole.

Žatva v plnom prúde skrýva kombajnistu, čo stratil kombajn - fotoaparát v ruke a poskakuje ako splašená srnka po ostrom strnisku, snažiac sa zachytiť ten správny moment. Vzduchom chladené pľúca Tatroviek sa dýchavično "prekoprcli" cez Pezinskú Babu a krátka prestávka na záhorácku "zmrzku" padla vhod aj posádkam.

Smer na Bukovú priniesol krásne výhľady na okolitú krajinu a slnko za chrbtom pripomínalo, že je leto a pitný režim je dôležitý. Zastávka v obci schovanej medzi horami na konci sveta -Lošonec priniesla ďalšie labužnícke poznanie – svoje mini langoše si môžu dať  patentovať.

Cesta pokračuje cez obec Častá, na oblohe lietadielka z RC letiska, rýchlo "kuk", schladiť nohy v potôčiku a hajde do cieľa, cez malebnú Modru do Šenkvíc "koštnúť" vínko od miestnych vinárov a prevziať zaslúženú plaketu za úspešný dojazd do cieľa. Slnko sadá za kopec a dáva nám zbohom do ďalšieho ročníka.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní