Autosuv.sk

Ostatné

Suzuki zrejme chystá elektrické Jimny

Do roku 2030 plánuje Suzuki v Európe predávať päť elektromobilov. Skica jedného z nich sa nápadne podobá na model Jimny.
Suzuki zrejme chystá elektrické Jimny

Suzuki nepatrí medzi značky, ktoré prechádzajú razantným spôsobom na elektrický pohon. Nedávno Suzuki predstavilo svoj nový koncept eVX a prvý sériový elektromobil začne v Európe predávať v roku 2024.

Suzuki predstavilo plán, podľa ktorého do roku 2030 uvedie na európsky trh päť batériových elektromobilov. V ponuke budú okrem elektromobilov aj hybridy, prevahu však budú mať elektromobily s 80 % podielom.

Vo svojom pláne ukázalo Suzuki aj jednoduchú kresbu piatich elektromobilov. Jeden z nich napriek jednoduchému vyobrazeniu už na prvý pohľad pripomína model Jimny. V Európe sa tešil veľkej popularite, ale kvôli prísnym emisným limitom z ponuky vypadol.

Návrat Jimny vo forme elektromobilu, prípadne hybridu by vôbec nebol prekvapením. Už skôr sa špekulovalo o jeho príchode v roku 2024, kedy by mohlo v rámci modernizácie dostať hybridný pohon. Či už to tak bude alebo nie, elektrická verzia príde zrejme až neskôr s príchodom novej generácie. Objaviť by sa mohla niekedy okolo roku 2028.

Tagy

Pokračovať v čítaní