Autosuv.sk

Novinky SUV

Suzuki Jimny sa do Európy definitívne vráti - ako hybrid

Tento rok sa Jimny vracia do Európy ako úžitková verzia, ale neskôr sa vďaka elektrifikácii vráti aj osobná verzia, spĺňajúca emisné normy.
Suzuki Jimny sa do Európy definitívne vráti - ako hybrid

Suzuki Jimny zaznamenalo po uvedení na európsky trh okamžitý úspech. Veľké predaje však pre Suzuki priniesli paradoxne problém. Keďže Jimny sa neradí medzi modely, ktoré majú zrovna nízke emisie, tak dvíhali celkový emisný priemer flotily predaných vozidiel značky Suzuki v Európe. Japonská značka preto pristúpila k ráznemu kroku a už v minulom roku sme informovali o ukončení predaja Jimny v Európe.

Neskôr prišlo Suzuki aspoň s čiastočným riešením a Jimny sa vracia v úžitkovej dvojmiestnej podobe, a tým pádom sa naň nevzťahujú prísne emisné normy. Postupne sa na jednotlivých európskych trhoch začne predávať už od leta. To však nie je konečné riešenie zo strany Suzuki. Pod kapotu Jimny sa podľa viacerých zahraničných portálov dostane elektrifikovaný pohon. Podľa rakúskeho webu Motor Profis pôjde o tzv. full hybrid, ktorý kombinuje elektromotor a benzínový motor s objemom 1,5 l. Na návrat osobnej verzie Jimny si však ešte chvíľu počkáme. Špekuluje sa o roku 2024, kedy by malo prejsť modernizáciou.

Tagy

Pokračovať v čítaní