Autosuv.sk

Novinky SUV

Alfa Romeo nazve nový mestský crossover Milano

Milano bude priamym súrodencom Jeepu Avenger.
Alfa Romeo nazve nový mestský crossover  Milano

História Alfy Romeo sa začala písať 24. júna 1910 v Miláne. Mesto, v ktorom sa to všetko začalo, si talianska značka teraz uctí svojím novým modelom. Bude ním Alfa Romeo Milano, prvý mestský crossover značky dostupný aj s elektrickým pohonom.

"S príchodom Milana v roku 2024 dopĺňa Alfa Romeo modelový rad schopný splniť želania všetkých našich nadšencov a ešte oveľa viac. Milano je myslené ako symbolické opätovné privítanie pre našich fanúšikov "Alfisti". Majitelia modelov Giulietta a Mito čakali na potvrdenie svojej lásky k Alfe Romeo. (Milano) Slúži tiež ako privítanie pre každého, kto hľadá jedinečný športový zážitok v tomto segmente a osobitú krásu talianskeho dizajnu," opísal zaplnenie diery v ponuke Alfy Romeo novým modelom Milano Jean-Philippe Imparato, šéf značky.

Z oficiálnych zdrojov sme sa zatiaľ veľa o novej Alfe Romeo Milano nedozvedeli. Neoficiálne vieme, že pôjde o súrodenca Jeepu Avenger a to z pohľadu veľkosti aj techniky. Milano bude s dĺžkou, 4,2 m len o málo dlhšie ako Avenger.

O pohon v prípade Avengeru a ďalších koncernových súrodencov sa stará elektromotor s výkonom 115 kW. Novšia batéria s kapacitou 54 kWh umožňuje prejsť na jedno nabitie 400 km (WLTP). Milano s najväčšou pravdepobnosťou dostane rovnaký motor aj batériu, líšiť sa jemne môže len dojazd, ovplyvnený aerodynamikou vozidla.

Elektrický pohon nebude jediným. Pod kapotu Milana sa dostane aj benzínový motor 1,2 PureTech. Otázne je, či sa takáto verzia dostane na všetky trhy. Napríklad v prípade Avengeru ide o počtom obmedzenú verziu dostupnú na vybraných trhoch.

Tagy

Pokračovať v čítaní