Autosuv.sk

Novinky SUV

Jeep Avenger dostal prvú cenovku

Slovenskú cenu nepoznáme, ale plne vybavená verzia 1st edition sa vo vybraných európskych krajinách začína predávať za 39 900 eur.
Jeep Avenger dostal prvú cenovku Jeep

Jeep nám ukázal fotografie nového elektrického crossoveru Avenger už od začiatku septembra a oficiálne ho predstavil v polovici októbra. Neskôr ukázal aj koncept s pohonom všetkých kolies. V týchto dňoch sme sa dozvedeli aj cenu nového elektromobilu.

Jeep začal s predajom Avengeru vo verzii 1st edition vo viacerých európskych krajinách. Štartovacia edícia je tradične dobre vybavená, a tomu zodpovedá aj jej cena 39 900 eur. Neskôr prídu na trh aj lacnejšie verzie s chudobnejšou výbavou.

Zaujímavosťou je, že Jeep ponúka k Avengeru zadarmo aj wallbox pre domáce nabíjanie. Kto nevie domáci wallbox využiť dostane namiesto neho kartu s kreditom 400 eur na nabíjanie z verejných staníc.

O elektrický Avenger je veľký záujem a Jeep už zaznamenal viac ako 10 000 rezervácií v priebehu jedného mesiaca. Z pohľadu techniky pritom nejde o výnimočný model a môžeme povedať, že v tomto prípade predáva atraktívny obal.

Avenger sa totiž spolieha na rovnakú techniku ako ďalšie modely koncernu Stellantis. Druhá generácia 400-voltového elektrického hnacieho ústrojenstva poskytuje výkon 115 kW a krútiaci moment 260 Nm. Batéria s kapacitou 54 kWh umožní vozidlu prejsť na jedno nabitie 400 km a v mestskom cykle až 550 km.

Zdroj: InsideEVs

Tagy

Pokračovať v čítaní