Autosuv.sk

Novinky SUV

Alfa Romeo Tonale a Masearati Grecale prídu neskôr

Dôvodom posunutia termínu predstavenia je čipová kríza. Najmä v prípade Tonale však ide už o "telenovelu", keďže pôvodne malo byť predstavené už koncom roka 2020.
Alfa Romeo Tonale a Masearati Grecale prídu neskôr

Alfa Romeo a posúvanie predstavenia nového modelu je už obohratá pesníčka. V minulosti automobilka niekoľkokrát posúvala predstavenie Giulie, teraz to isté platí pre crossover Tonale, ktorý sa veľkosťou zaradí pod model Stelvio.

Tonale malo byť pôvodne predstavené koncom roku 2020, potom sa termín posunul na november 2021 a následne na začiatok roka 2022. Za posledným posunom bola vraj nespokojnosť šéfa značky, Jean-Philippe Imparata, s výkonom plug in hybridnej jednotky.

Tu však nekonečná sága s posúvaním predstavenia nekončí. Podľa informácií portálu Mopar Insiders je najnovším plánom Alfy predstaviť model Tonale až na jar 2022. Dôvodom je v tomto prípade čipová kríza. Pre Alfu Romeo je jeden a polročné meškanie nepríjemnou správou. Práve Tonale má byť totiž vozidlom, ktoré konečne naštartuje predaje značky.

Alfa Romeo má momentálne v portfóliu len Giuliu a Stelvio. Obe považujeme v redakcii za výborné autá, talianska značka však s nimi nenašla odpoveď na požiadavky trhu. Giulia je emotívne auto, ktoré na Alfu Romeo malo strhnúť pozornosť a v tomto ohľade svoju úlohu splnilo. Väčšie predaje majú priniesť logicky SUV. Problém Stelvia je, že je väčšie a drahšie. Práve tu malo nastúpiť menšie Tonale a konečne rozbehnúť predaje.

Maserati Grecale

S posunutím termínu predstavenia kvôli nedostatku čipov sa musí vysporiadať aj Maserati v prípade SUV Grecale. Maserati patrí rovnako ako Alfa Romeo pod krídla koncernu Stellantis. Grecale malo byť pôvodne predstavené 16. novembra v Miláne. Teraz si budeme musieť počkať do jari 2022.

Tým pádom sa posúva aj príchod výkonnej verzie Grecale s označením Trofeo, ktoré sa spoľahne na motor z Maserati MC20. Benzínový trojliter V6 produkuje výkon 463 kW. Pre skrotenie výkonu dostane Trofeo silnejšie brzdy, väčšie kolesá a športovejší podvozok.

Zdroj: Motor1 a Mopar Insiders

Tagy

Pokračovať v čítaní