Autosuv.sk

Novinky SUV

Alfa Romeo Tonale príde neskôr. Šéfovi sa nepáči výkon PHEV

Tonale bude pre Alfu Romeo kľúčový model, aj preto nie je odloženie predstavenia dobrou správou.
Alfa Romeo Tonale príde neskôr. Šéfovi sa nepáči výkon PHEV

Značka Alfa Romeo sa poučila a vo väčšom predstihu už nezverejňuje predstavenie nového modelu. Z minulosti si pamätáme niekoľkonásobné oddialenie predstavenia modelu Giulia. Teraz sa niečo podobné deje v prípade modelu Tonale, ale potichu. Tonale malo byť povodne predstavené ešte koncom minulého roka, potom sa odložilo až na november tohto roka. Nakoniec nebude platný zrejme ani tento termín.

Meškanie tri mesiace

Opierať sa musíme iba o zákulisné informácie, ktoré v tomto prípade zistil portál Automotive News od viacerých zdrojov z prostredia dodávateľských firiem pre Alfu Romeo. Predstavenie Tonale by sa nakoniec malo posunúť o ďalšie tri mesiace na začiatok roka 2022.

Pre Alfu Romeo to rozhodne nie je dobrá správa, keďže práve Tonale by malo naštartovať predaje značky. Predsa len model Gulia, či väčšie SUV Stelvio sú síce z pohľadu šoféra výborné autá, ale vzhľadom na cenu a triedu nie až tak predávané.

Nespokojný šéf

Príčinou ďalšieho zdržania je údajne nespokojnosť šéfa Alfy, ktorým je Jean-Philippe Imparato. Za problém považuje výkon plug in hybridnej jednotky. Pripomeňme, že Imparato prišiel do Alfy z Peugeotu počas spojenia značiek pod krídla nového koncernu Stellantis. Zvyknutý je preto aj na plug in hybridné jednotky s výkonom 224 kW, elektrickým pohonom všetkých kolies a dojazdom do 60 km.

Tonale by sa malo spoľahnúť na menej výkonné pohony z Jeepu Compass. Základom je v tomto prípade benzínový turbo motor s objemom 1,3 l, doplnený o elektromotor s výkonom 45 kW. K dispozícii v prípade Compassu sú dve plug in hybridné motorizácie s celkovým výkonom 142 resp. 179 kW. O niečo menšia je aj batéria, a tým pádom aj elektrický dojazd. V každom prípade Tonale by tieto hodnoty malo prekonať.

Tagy

Pokračovať v čítaní