Autosuv.sk

Novinky SUV

Alpine postaví konkurentov pre Porsche Macan a Cayenne

Potrebnú techniku pre výkonné crossovery nemá Renault, Nissan ani Mitsubishi, preto si ju Alpine požičia od Lotusu.
Alpine postaví konkurentov pre Porsche Macan a Cayenne

Od svojho nedávneho znovuzrodenia sa značka Alpine snaží prinášať emócie a nechce od nich upustiť ani s príchodom elektrických modelov. Francúzska značka sa zameriava na športovo ladené autá a v rámci aliancie Renault-Nissan-Mitsubishi jednoznačne vytŕča.

Na jednej strane jej to pomáha zaujať vlastné miesto na trhu, na druhej strane v rámci aliancie len ťažko hľadá techniku pre svoje vozidlá. Najbližšie k športovým autám má v aliancii Nissan, pre Alpine to však asi nebude tá správna technika. "Problémom je, že Alpine je odlišné zviera. Vytvára trochu odlišnú kategóriu z hľadiska očakávaného výkonu pre zákazníkov," dodal Laurent Rossi, šéf značky Alpine.

Preto sa Alpine nakoniec spoľahne na techniku britskej značky Lotus, ktorá patrí čínskemu Geely. Spolupráca medzi Geely a alianciou nie je ničím novým, preto je pre Alpine prirodzeným partnerom práve Lotus.

Britský Lotus má čo ponúknuť, veď len nedávno predstavil svoje výkonné elektrické SUV Eletre. Alpine potrebuje silný výkon, ale nepôjde o rýdzo športové autá. "Budú to dvojtonové a päťmetrové autá. Nebudete robiť športové auto, pokiaľ nie ste Ferrari," vysvetlil Rossi.

Alpine prinesie na trh hneď dva výkonné crossovery v rokoch 2027 a 2028 a mieri nimi na Porsche Macan a Cayenne, čo potvrdil pred novinármi priamo Laurent Rossi.

Zdroj: Autocar

Tagy

Pokračovať v čítaní