Autosuv.sk

Novinky SUV

Audi e-tron skončí a nahradí ho elektrické SUV Q8

Elektrický crossover e-tron nedostane priameho nástupcu. Po skončení životného cyklu ho nahradí elektrické Audi Q8.
Audi e-tron skončí a nahradí ho elektrické SUV Q8

Audi e-tron bolo uvedené na trh v roku 2019, ale už vtedy malo svoj osud spečatený. Nemecká značka ho využila na spropagovanie názvu e-tron a elektrického pohonu, ďalšieho priameho nástupcu sa však už e-tron nedočká.

Najbližšie ho čaká modernizácia, zrejme niekedy v roku 2023, o čom už svedčia prototypy, ktorých fotografie kolujú na internete. Približne v roku 2026 by mal e-tron uzavrieť svoj životný cyklus, ale namiesto novej generácie príde Audi s elektrickou verziou modelu Q8. Audi Q8 e-tron bude väčšie a schádzať bude z liniek závodu v Bruseli. "Ďalšie, tu (v Bruseli) vyrábané auto, bude Audi Q8 e-tron, elektrický nástupca súčasného e-tronu," povedal pre portál RTL info Markus Duesmann, šéf Audi.

Pravdepodobne sa dočkáme aj elektrickej verzie Q8 Sportback e-tron. Vlajkový model Q8 už nemusí dostať spaľovací motor. Audi už skôr oznámilo, že nevyvíja novú generáciu spaľovacích motorov, ale prispôsobí ešte súčasné motory novej emisnej norme v roku 2025. Podľa novších informácií Audi uvedie na trh posledné autá so spaľovacím motorom v roku 2026 a bude ich predávať približne do roku 2033.

Okrem Q8 pripravuje nemecký výrobca aj väčšie SUV v médiách často označované ako Audi Q9. Jeho vývoj potvrdzuje prototypy, objavujúce sa na cestách. Zrejme však pôjde o vozidlo určené pre čínsky trh.

Tagy

Pokračovať v čítaní