Autosuv.sk

Novinky SUV

Čínsky Ford Evos ukazuje, ako by mohol vyzerať nástupca Mondea

Nový model Evos je niečo medzi crossoverom a tradičným osobným autom.
Čínsky Ford Evos ukazuje, ako by mohol vyzerať nástupca Mondea

Ford Mondeo má pred sebou posledný rok života a v marci 2022 jeho výroba definitívne skončí. Dôvodom je klesajúci dopyt po tomto type vozidiel a orientácia motoristov na SUV. Nový nepriamy nástupca Mondea tak bude takmer s istotou crossover. Po cestách už nejaký čas jazdí maskovaný prototyp, označovaný za nástupcu Mondea.

Medzitým Ford v Číne na autosalóne v Šanghaji odhalil svoj nový model Evos a spĺňa základnú predstavu o novom nástupcovi Mondea. Má vyšší podvozok a plastovú ochranu spodnej časti karosérie.

Vo vnútri zaujme veľkým displejom, tiahnucim sa cez väčšiu časť palubnej dosky. Spolu s digitálnym prístrojovým panelom tvorí jeden celok. Celá plocha má šírku 1,1 m, displeje v nej majú uhlopriečku 12,3 a 27-palcov. 

O pohone zatiaľ Ford nič neprezradil, ale minimálne model na fotkách je autom so spaľovacím motorom. Prezrádza ho napríklad tlačidlo v interiéri pre aktiváciu manuálneho radenia na volante. Vozidlo je vybavené autonómnym riadením druhého stupňa a šofér môže dokonca zložiť ruky z volantu na vybraných úsekoch čínskych diaľnic s oddelenými protismernými pruhmi.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní