Autosuv.sk

Novinky SUV

Citroen C3 príde v elektrickej verzii v roku 2023

Citroen C3 dostane nové logo, vzhľad, aj elektrický pohon.
Citroen C3 príde v elektrickej verzii v roku 2023

Premiéry súčasnej generácie Citroenu C3 sme sa vo Francúzsku zúčastnili koncom júna 2016. Po šiestich rokoch sa jeho životný cyklus pomaly blíži ku koncu. Nástupcu spoznáme zrejme už v budúcom roku. Nový Citroen C3 bude prvým Citroenom s novým logom, Citroen ho predstavil len nedávno a je nepravdepodobné, že na jeho zavedenie do praxe budeme čakať ešte ďalšie dva alebo tri roky.

S príchodom novej generácie môžeme očakávať aj výraznejšiu zmenu vzhľadu. Dizajnéri sa pri jeho návrhu inšpirujú konceptom Citroen Oli. Samozrejme, model C3 nedostane tak "bláznivý" vzhľad, ale niektoré dizajnové prvky si určite požičia. Elektrický koncept Oli sa spolieha na batériu s kapacitou 40 kWh a na jedno nabitie prejde 415 km, maximálna rýchlosť je však obmedzená na 110 km/h.

Citroen Oli

Citroen C3 tiež dostane elektrický pohon, určite však odlišný od konceptu Oli. Citroen využije plaftormu CMP, na ktorej je postavený Peugeot e-208, či DS3 E-Tense. Obidve spomínané vozidlá dostali v tomto čase vylepšený pohon s mierne väčšou batériou, s výkonnejším elektromotorom a s nižšou spotrebou. Výsledkom je dojazd okolo 400 km. Výkon elektromotora stúpol na 115 kW.

Rovnaké údaje môžeme očakávať aj v prípade nového Citroenu C3. Stále by v ponuke mali ostať aj verzie so spaľovacím motorom, aj keď s určitým stupňom elektrifikácie (mild hybrid).

Zdroj: Autocar

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní