Autosuv.sk

Novinky SUV

Citroen ë-Berlingo mení svoju tvár a má predĺžený dojazd

Berlingo s novou tvárou vyzerá zaujímavejšie a zmeny vrátane nárastu kapacity batérie hodnotíme pozitívne.
Citroen ë-Berlingo mení svoju tvár a má predĺžený dojazd

Citroen Berlingo nás naposledy zaujal vo verzii 2CV Fourgonnette. Taliansky výrobca karosérií Caselani v spolupráci s Citroenom prostredníctvom Berlinga 2CV Fourgonnette ukázal, že aj úžitkové vozidlo môže mať zaujímavý dizajn. Model 2CV Fourgonnette sa vďaka malosériovej výrobe dostal na cesty a viac si o ňom môžete prečítať TU!

Teraz mení v rámci modernizácie svoju tvár aj veľkosériový elektrický model ë-Berlingo a zmeny nie sú len kozmetické. Predná časť vozidla je kompletne prepracovaná vrátane nového oválneho loga v strede prednej masky. Samotná maska je menšia a všimnúť si treba aj tvar predných svetiel, ktorý sa stáva novým prvkom dizajnového jazyka značky.

V interiéri sa toho až na logo na volante veľa nezmenilo, aspoň z vizuálnej stránky nie. Novinkou je najnovšia verzia infotainmentu, ovládaného prostredníctvom 10-palcovej obrazovky. Systém možno bezdrôtovo prepojiť s telefónom a zrkadliť jeho obrazovku na displeji vozidla.

O pohon vozidla sa naďalej stará elektromotor s výkonom 100 kW. Nové ë-Berlingo dostalo po vzore ostatných vanov koncernu Stellantis väčšiu batériu s kapacitou 54 kWh (využiteľná kapacita 50 kWh).

Dojazd sa vďaka lítium-železo-fosfátovej batérii zvýšil o 20 % na 320 km (WLTP). Za príplatok možno vozidlo vybaviť aj tepeleným čerpadlom, ktoré má pozitívny vplyv na dojazd hlavne v zime.

Štandardne je ë-Berlingo vybavené palubnou nabíjačkou pre domáce nabíjanie s výkonom 7,4 kW, za príplatok je ponúkaná aj verzia s vyšším výkonom 11 kW. Tá skráti čas domáceho nabíjania pri použití trojfázového wallboxu zo 7,5 na 5 hodín. Rýchlonabíjačka na jednosmerný prúd s výkonom 100 kW nabije vozidlo na 80 % v priebehu 30 minút.

Elektrický pohon ostáva v Európe pre Berlingo jedinou alternatívou. Na iných trhoch je k dispozícii aj s trojicou naftových a dvojicou benzínových motorov.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní