Autosuv.sk

Novinky SUV

Citroen ë-SpaceTourer prichádza v novom šate a s novou technikou

Nová batéria predĺži dojazd vozidla na 350 km.
Citroen ë-SpaceTourer prichádza v novom šate a s novou technikou

Koncern Stellantis modernizuje svoje dodávky a po veľkom predstavení vylepšených pracovných verzií postupne odhaľuje aj osobné verzie. Najnovšie nám ukázal Citroen ë-SpaceTourer a ten prešiel výraznejšou zmenou.

Citroen mení svoj štýl dizajnu, videli sme to nedávno v prípade elektrického Berlinga a teraz tento trend potvrdzuje SpaceTourer. Na prednú masku sa dostal novovytvarovaný znak dvojitého šípu, ktorý pripomína originál z roku 1919.

Nová je maska aj svetlomety, Citroen tak nevybočuje z radu a zmenil to, čo menia automobilky vždy v rámci modernizácie. Napriek tomu sa mu podarilo výraznejšie zmeniť charakter vozidla, ako je zvyčajné.

Elektrický SpaceTourer bude ponúkaný len v dvoch rôznych dĺžkach a nie troch. V ponuke ostanú M a L verzie s dĺžkou 4,98 m a 5,33 m. Súkromný zákazníci si budú môcť vybrať päť, sedem, alebo 8-miestnu konfiguráciu. Pre "profesionálov" ponúkne výrobca aj 9-miestnu verziu.

O pohon sa stará elektromotor s výkonom 100 kW a spolieha sa na batériu s kapacitou 50 kWh (využiteľná kapacita 46,3 kWh). Na jedno nabitie prejde 224 km (WLTP). Okrem toho je v ponuke aj  nová batéria s kapacitou 75 kWh (využiteľná kapacita 68 kWh) a tá predĺži dojazd vozidla na 350 km (WLTP).

V interiéri SpaceToureru nájdeme dve 10-palcové obrazovky. Inteligentný telefón možno pripojiť k vozidlu prostredníctvom Apple CarPlay alebo Android Auto. V príplatkovej výbave nechýba bezdrôtové nabíjanie telefónu. Modernej dobe sa prispôsobili aj odkladacie priestory. Napríklad držiaky na poháre v hornej časti palubnej dosky boli prepracované tak, aby sa do nich zmestili aj telefóny.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní