Autosuv.sk

Novinky SUV

Citroen ukázal nový 7-miestny C3 Aircross

Príde so spaľovacími motormi, a aj s elektrickým pohonom. Novinkou je tretí rad sedadiel, ktorý poslúži ako núdzové riešenie.
Citroen ukázal nový 7-miestny C3 Aircross

Francúzska značka odhalila druhú generáciu modelu C3 Aircross. Opäť ide o väčšieho súrodenca modelu C3, ktorý ponúka vyšší posed za volantom, vyšší podvozok a viac miesta pre posádku. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou je Citroen C3 Aircross približne o 7 cm dlhší a ponúkne až 7 miest pre posádku.

Tomu bol podriadený aj celkový tvar vozidla s natiahnutou zadnou časťou a takmer rovnou strechou. Dizajn môže pôsobiť až revolučne a v medzigeneračnom porovnaní to platí hlavne pre prednú časť vozidla. Na druhej strane kopíruje štýl nového Citroenu C3.

Rázvor náprav je natiahnutý, aby vznikol väčší priestor pre posádku. Celkovo ostáva C3 Aircross kompaktným autom a v treťom rade nemôžeme očakávať plnohodnotné sedenie. Sklopné sedadlá sa totiž nachádzajú v batožinovom priestore a pravdepodobne budú len núdzovým riešením.

Konkrétnejšie informácie si zatiaľ necháva Citroen pre seba, potvrdil však príchod elektrickej verzie aj modelov so spaľovacím motorom. V menšom Citroene C3 použil francúzsky výrobca mild hybridnú jednotku s benzínovým motorom 1,2 l Turbo. Elektromobil sa zas spolieha na batériu s kapacitou 44 kWh a elektromotor s výkonom 83 kW.

Presné špecifikácie väčšieho Aircrossu sa dozvieme v nasledujúcich mesiacoch. Uvedenie na trh sa uskutoční v priebehu leta 2024.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní