Autosuv.sk

Novinky SUV

Citroenu Type Holidays je koncept obytného vanu s retro dizajnom

Model postavený na základe Citroenu Spacetourer ponúka postele pre štyroch a kompletne vybavenú kuchynskú linku.
Citroenu Type Holidays je koncept obytného vanu s retro dizajnom

Koncept Citroenu Type Holidays hneď na prvý pohľad zaujme svojím retro dizajnom. Podobný štýl sme minulý rok mohli vidieť aj v prípade Citroenu Berlingo 2CV Fourgonnette, ktorého dizajn bol poctou modelu 2CV.

Berlingo s retro vzhľadom sa reálne dostalo na cesty a výrobca karosérií Caselani ho vyrába vďaka licencii od Citroenu. Oproti tomu je Citroen Holidays len koncept postavený na základoch modelu Spacetourer. Vonkajší retro dizajn je poctou pre model Type H, no nemenej dôležité riešenia sa nachádzajú vo vnútri.

Citroen premenil Spacetourer vďaka súprave od Bravia Mobil na obytný van. V blízkej budúcnosti sa dočkáme série vozidiel s názvom Holidays, ktoré budú ponúkať práve riešenia z konceptu Holidays.

Citroen Type Holidays dostal výklopnú strechu, aby sa vo vnútri mohol dospelý človek postaviť. Súčasťou strechy je aj posteľ pre dvoch. Dvojica sedadiel sa dá zas sklopením premeniť na ďalšiu dvojmiestnu posteľ, navyše ich možno ľahko vymontovať a zväčšiť batožinový priestor.

Predné sedadlá sa dajú otočiť a nasmerovať do obytnej časti. Svoje miesto v neveľkom vane má aj kuchynská linka s chladničkou umývadlom a varnou zónou. Výbavu dopĺňa niekoľko odkladacích priestorov a rozkladací jedálenský stôl. O teplotný komfort sa navyše postará nezávislé kúrenie Webasto.

Koncept Citroen Type Holidays vystavuje francúzsky výrobca na výstave Düsseldorf Caravan Show.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní