Autosuv.sk

Novinky SUV

Cupra odštartovala výrobu plug in hybridného Formentoru

Plug in hybrid je už v predaji, fyzicky sa do predajní dostane v marci.
Cupra odštartovala výrobu plug in hybridného Formentoru Cupra

Z liniek španielskeho závodu Martorell začali v týchto dňoch schádzať aj plug in hybridné verzie modelu Cupra Formentor s označením e-Hybrid. Použitá technika nie je prekvapením, keďže spojenie elektromotora a benzínového štvorvalca 1,4 TSI s výkonom 110 kW sme už mohli vidieť vo viacerých koncernových modeloch.

Z elektrickej siete nabíjateľný Formentor príde hneď v dvoch výkonových verziách a to s výkonom 150 kW a 180 kW. V čisto elektrickom režime prejde na jedno nabitie 55 km. Na 100 km/h zrýchli v priebehu 7,0 s (slabšia verzia za 7,8 s). Plug in hybridný Formentor schádza v závode Martorell z linky číslo 2 rovnako ako ďalšie plug in hybridy Cupra Leon.

"Naším cieľom pre Formentor je, aby sa podieľal 50 % na predajoch značky Cupra v roku 2021, z čoho polovicu budú tvoriť plug in hybridy," predstavil plány pre Formentor prezident Seatu a Cupry, Wayne Griffiths. Formentor s hybridnou jednotkou je už medzitým v predaji a na Slovensku možno objednať slabšiu verziu za 36 430 eur, výkonnejšiu za 46 850 eur. Fyzicky sa novinka do predajní dostane v priebehu marca. Neskôr v tomto roku ponuku rožšíri aj prvý čisto elektrický model španielskej značky - Cupra el-Born.

Tagy

Pokračovať v čítaní