Autosuv.sk

Novinky SUV

Cupra UrbanRebel nebola len výstavný kus, predviedla sa na trati

Prototyp predstavený v Mníchove vyrazil po prvýkrát na trať a predviedol svoj výkon 320 kW.
Cupra UrbanRebel nebola len výstavný kus, predviedla sa na trati

Pamätáte si koncept Cupra UrbanRebel? Španielska značka ho predstavila začiatkom septembra na podujatí IAA v Mníchove. Koncept predznamenáva príchod menej radikálneho mestského crossoveru, o niečo menšieho od Seatu Arona.

Malý crossover bude vstupnou bránou značky Cupra do sveta elektromobilov. Sériového nástupcu môžeme očakávať až v roku 2025, teraz nám však Cupra ukazuje, že UrbanRebel nebol len výstavným kúskom s výstredným dizajnom, ale autom schopným reálnej jazdy. Reálne dokáže zrýchliť na 100 km/h v priebehu 3,2 s a môže sa oprieť o maximálny výkon 250 kW, krátkodobo dokonca až 320 kW. Pre malé auto ide o poriadne vysoké hodnoty.

Cupra nám schopnosti konceptu ukázala vo videu. V hlavných úlohách sa predstavil UrbanRebel a Werner Tietz, člen predstavenstva značky pre výskum a vývoj. „Vozidlo má trvalý výkon 250 kW a v prípade potreby dokáže poskytnúť špičkový výkon až 320 kW. Riadiť ho je skutočné potešenie. Jedinečný podvozok Cupra a vyladenie riadenia mu zabezpečujú veľmi presnú ovládateľnosť a sú inšpiráciou pre sériový model,“ zhrnul svoje zážitky Dr. Tietz.

 

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní