Autosuv.sk

Novinky SUV

Dacia Bigster dostane hybrid aj motor na LPG

Nové SUV príde na trh začiatkom roku 2025. Cena základnej verzie by mohla štartovať na hranici 20 000 eur.
Dacia Bigster dostane hybrid aj motor na LPG

Koncept nového SUV Dacia Bigster sme spoznali v januári 2021. Sériový nástupca by mal prísť na trh v roku 2025. Bigster bude postavený na rovnakej platforme CMF-B ako napríklad Dacia Sandero. Túto platformu použije Dacia, ale aj sesterská značka Lada na všetkých svojich nových modeloch.

Dacia Bigster bude dlhá 4,6 m a veľkosťou tak prekoná Volkswagen Tiguan, či Škodu Karoq. Cenou by však mala spomínané modely podliezť. Základná verzia by tak mohla stáť okolo 20 000 eur. Pravdepodobne bude dostupná aj ako 7-miestna verzia.

Ako už názov Bigster napovedá, SUV bude najväčším modelom v ponuke Dacie. Zaradí sa nad Duster a to nám dáva predstavu o motorizáciách. Základnou by mohol byť litrový trojvalec TCe 90 s výkonom 67 kW. Určite v ponuke nebude chýbať ani LPG verzia toho istého motora s výkonom 74 kW a s označením TCe 100 LPG. Silnejšou alternatívou bude motor 1,3 l TCe ponúkaný s výkonom 96 kW alebo 110 kW.

Predpokladáme, že v ponuke už nebudú naftové motory, alternatívou bude hybrid. Ako jasná voľba sa v tomto smere javí pohonná jednotka Clia E-Tech, ktorého základom je benzínový štvorvalec s objemom 1,6 l.Celkový výkon hybridnej sústavy je 103 kW.

Dacia však môže prekvapiť aj úplne novým hybridom. Materská značka Renault chce totiž v budúcom roku prísť s novým hybridom s benzínovým trojvalcom s objemom 1,2 l. Maximálny výkon môže v tomto prípade atakovať 150 kW.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní