Autosuv.sk

Novinky SUV

Dacia Bigster dostane hybrid aj motor na LPG

Nové SUV príde na trh už v roku 2022. Cena základnej verzie by mohla štartovať na hranici 20 000 eur.
Dacia Bigster dostane hybrid aj motor na LPG

Koncept nového SUV Dacia Bigster sme spoznali v januári 2021. Sériový nástupca by mal prísť na trh v roku 2022. Bigster bude postavený na rovnakej platforme CMF-B ako napríklad Dacia Sandero. Túto platformu použije Dacia, ale aj sesterská značka Lada na všetkých svojich nových modeloch.

Dacia Bigster bude dlhá 4,6 m a veľkosťou tak prekoná Volkswagen Tiguan, či Škodu Karoq. Cenou by však mala spomínané modely podliezť. Základná verzia by tak mohla stáť okolo 20 000 eur. Pravdepodobne bude dostupná aj ako 7-miestna verzia.

Ako už názov Bigster napovedá, SUV bude najväčším modelom v ponuke Dacie. Zaradí sa nad Duster a to nám dáva predstavu o motorizáciách. Základnou by mohol byť litrový trojvalec TCe 90 s výkonom 67 kW. Určite v ponuke nebude chýbať ani LPG verzia toho istého motora s výkonom 74 kW a s označením TCe 100 LPG. Silnejšou alternatívou bude motor 1,3 l TCe ponúkaný s výkonom 96 kW alebo 110 kW.

Predpokladáme, že v ponuke už nebudú naftové motory, alternatívou bude hybrid. Ako jasná voľba sa v tomto smere javí pohonná jednotka Clia E-Tech, ktorého základom je benzínový štvorvalec s objemom 1,6 l.Celkový výkon hybridnej sústavy je 103 kW.

Dacia však môže prekvapiť aj úplne novým hybridom. Materská značka Renault chce totiž v budúcom roku prísť s novým hybridom s benzínovým trojvalcom s objemom 1,2 l. Maximálny výkon môže v tomto prípade atakovať 150 kW.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní