Autosuv.sk

Novinky SUV

Koncept Dacia Bigster predznamenáva nové SUV väčšie ako Duster

Názov Bigster naznačuje veľkosť auta. Cenovo však má byť porovnateľné s o triedu menšími modelmi.
Koncept Dacia Bigster predznamenáva nové SUV väčšie ako Duster

Dacia Bigster je koncept, ktorý nám ukazuje ako bude vyzerať nové SUV značky Dacia. Postavené bude na platforme CMF-B rovnako, ako všetky budúce modely. Veľkostne sa Bigster s dĺžkou 4,6 m radí nad Duster a porovnateľný je napríklad s Nissanom X-Trail.

Dacia sa sústredí na cenu

Rumunská značka ostane verná svojej snahe o dodávanie lacnejších vozidiel. Sériový nástupca Bigsteru vraj dostane cenovku, akú by sme tipovali o triedu menšiemu autu.

Bigster, rovnako ako všetky budúce Dacie bude ponúkaný aj s alternatívnymi pohonmi. V ponuke tak nebudú chýbať hybridy, ani LPG verzie. Zásadnou zmenou, ktorú nové SUV prináša, je vzhľad. Koncept napriek plánovanej nižšej cene vyzerá hodnotne a dosť drsne na to, aby sa nebál aspoň ľahšieho terénu. Prednej časti dominujú svetlá v tvare písmena Y a robustný nárazník. Dojem sily umocňuje ešte niekoľko prelisov na prednej kapote a výrazne vystúpené blatníky do strán vpredu aj vzadu.

Rovnaký základ s Ladou Niva

Ako sme už informovali v článku o novej Lade Niva, Dacia bude s Ladou úzko spolupracovať. Obe značky postavia všetky svoje modely výlučne na platforme CMF-B s cieľom znížiť svoje náklady. V praxi to znamená, že všetky modely dostanú rovnaký technický základ. Ostanú však verné vlastnému dizajnu a operovať budú na rôznych trhoch, aby si nekonkurovali.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní