Autosuv.sk

Novinky SUV

DS prezradilo slovenské ceny modelov 4 a 9

DS 4 prichádza v novej generácii. DS 9 je zas nová, väčšia a luxusnejšia verzia Peugeotu 508.
DS prezradilo slovenské ceny modelov 4 a 9

Francúzska značka DS uvádza na slovenský trh modely DS 4 a DS 9. Člen koncernu Stellantis predstavil oba modely už skôr, dokonca DS 9 už v roku 2020, preto si pripomeňme základné informácie, týkajúce sa týchto vozidiel.

DS 9

Nasledujúci text je citovaný zo staršieho článku.

Peugeot 508 je nám v Európe dobre známy, v minulosti sme už informovali aj o predĺženej verzii 508 L, určenej pre čínsky trh. Koncern PSA (dnes už Stellantis) má však v talóne ešte jedno veľké auto. Nový model DS 9 sa bude navyše predávať aj v Európe. S dĺžkou 4,93 m prekonáva aj predĺžený Peugeot 508 L, so šírkou 1,85 m už z radu nevytŕča. Oproti európskemu Peugeotu 508 má DS 9 aj výrazne dlhší rázvor náprav 2,90 m. Prejaviť by sa to malo na vnútornom priestore, prilepší si najmä posádka vzadu.

Podobnosť v tvaroch medzi Peugeotom a modelom DS nemožno prehliadnuť, aj keď sa dizajnéri vozidlá snažili odlíšiť. Silueta áut ostala prakticky rovnaká, zmeniť sa mohli akurát svetlá, tvar prednej masky a niekoľko ďalších detailov. Dizajnéri DS stavili na množstvo chrómových doplnkov. Chróm lemuje bočné okná, zadné svetlá a prednú masku. Prekvapením je, že DS 9 nedostalo štýlové bezrámové okná po vzore sesterského modelu. Kompenzuje to však iný štýlový doplnok - zapustené kľučky dverí, ktoré sa po odomknutí vysunú po vzore Tesly. Celý článok o DS 9 si môžete prečítať TU!

Cenník DS 9

DS 4

Druhá generácia modelu DS 4 prichádza na trh hneď v troch verziách. Okrem základného modelu je to aj do ľahkého terénu ladený model Cross a športovejšia verzia Performance Line. Exkluzívne pre DS 4 Cross je k dispozícii trakčný systém Advanced Traction Control pre lepšiu priľnavosť na piesku, snehu a blate a tiež asistent rozjazdu do kopca.

Značka DS stavila na plug in hybrid s výkonom 165 kW, ktorý prejde na jedno nabitie 50 km. Okrem nabíjateľného hybridu príde DS 4 aj s benzínovými motormi PureTech s výkonom od 96 do 165 kW. Naftový motor BlueHDi ponúkne výkon 96 kW. Motory budú dostupné výlučne s 8-stupňovou automatickou prevodovkou. Celý článok o DS 4 si prečítate TU a video z prvej jazdy nájdete TU!

 Cenník DS 4

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní