Autosuv.sk

Novinky SUV

Elektrická Dacia Spring prichádza na slovenský trh

Spring má byť najlacnejším elektromobilom v Európe.
Elektrická Dacia Spring prichádza na slovenský trh Dacia

Článok aktualizovaný 19.4.2021

Nová Dacia Spring sa na Slovensku predáva v cene od 16 500 eur vo verzii Comfort. Drahšia verzia Comfort Plus začína na cene 18 000 eur. Obe sú štandardne bez možnosti rýchlonabíjania jednosmerným prúdom. Za doplatok 400 eur ponúka možnosť rýchlonabíjania jednosmerným prúdom aspoň drahšia verzia Comfort Plus. Výkon nabíjania je 30 kW a auto sa na 80 % nabije za menej ako hodinu.

Pôvodný článok

Dacia sa chystá zaútočiť už aj na slovenský trh so svojím prvým elektromobilom Spring. Slovenské ceny by sme sa mali dozvedieť už v najbližších dňoch. Pripomíname, že má ísť o najlacnejší elektromobil v Európe. Jeho cenu stláča dole menšia batéria aj slabší elektromotor.

Spring je preto zameraný hlavne na mestskú prevádzku, v ktorej ponúkne slušný dojazd. Už dlhšie poznáme maďarské ceny Springu. U našich južných susedov začína elektrická Dacia na sume v prepočte približne 17 750 eur. Po prípadnom započítaní príspevku od štátu je už cena Springu zaujímavá.

Dacia Spring je vybavená elektrickým motorom s výkonom 33 kW. Vďaka akumulátorom s kapacitou 27,4 kWh je dojazd v mestskom cykle WLTP až 305 km a v kombinovanej prevádzke 230 km. Na akumulátory je poskytovaná záruka 8 rokov alebo na 120 000 kilometrov. 

Tagy

Pokračovať v čítaní