Autosuv.sk

Novinky SUV

Elektrické Porsche Macan prichytené pri testoch

Elektrická verzia Macanu príde na trh v roku 2023. Vo videu si pozrite zábery testovacích prototypov.
Elektrické Porsche Macan prichytené pri testoch Foto: CarSpyMedia/Youtube

Porsche modernizovalo svoj model Macan minulý rok. Na prvej jazde sme sa mohli presvedčiť, že Macan prešiel dokonalou modernizáciou. Tradičné SUV so spaľovacími motormi ostane na trhu ešte niekoľko rokov. V pláne je aj elektrická verzia, ktorú Porsche ohlásilo už minulý rok.

Od jesene minulého roka sa prototypy elektrickej verzie dostali spoza zatvorených dverí vývojového centra na verejné cesty. Na nich ho zachytili kamery Youtubového kanálu CarSpyMedia. Nenechajte sa pomýliť falošnými výfukmi, slúžia len na "oklamanie nepriateľa".

Elektrický Macan je postavený na platforme PPE a rovnako ako Taycan sa spoľahne na 800 V architektúru. V praxi to prinesie rýchle nabíjanie pravdepodobne s výkonom až 350 kW. Platforma PPE umožňuje skonštruovať vozidlá s rôznou kapacitou batérií a môžu byť jednomotorové, alebo aj dvojmotorové s pohonom všetkých kolies.

Porsche, samozrejme, zatiaľ neprezradilo žiadne detaily. Poznáme akurát približný termín uvedenia vozidla na trh. Na cesty sa sériové modely totiž dostanú v roku 2023 a budú sa predávať popri Macane so spaľovacím motorom, ktorého koniec by mohol prísť niekedy v rokoch 2024/2025.

Tagy

Pokračovať v čítaní