Autosuv.sk

Novinky SUV

Fiat Fastback bude lacné SUV-kupé

Okrem oficiálnych fotografií sa už na sociálnych sieťach objavili aj fotky z reálnej premávky a tie sú pre Fiat Fastback menej lichotivé.
Fiat Fastback bude lacné SUV-kupé

Už koncom júla nám Fiat poodhalil siluetu nového SUV-kupé s názvom Fastback. Vyvinulo ho oddelenie Design Center South America a určený je primárne pre brazílsky trh. V podstate pôjde o štýlovejšiu verziu k modelu Fiat Pulse. Postavená bude na rovnakej platforme, pri ktorej vývoji kládli konštruktéri dôraz najmä na cenu.

O pohon by sa tak mal postarať prepĺňaný trojvalec s objemom 1,0 l a s výkonom 96 kW. Alternatívou je objemnejší turbomotor s objemom 1,7 l a s výkonom 128 kW. Aj vzhľadom na lacnejšiu techniku sa Fastback zrejme do Európy nedostane. Koncern Stellantis však už u nás ponúka vozidlá "kategórie" SUV-kupé. Príkladom je Citroen C4 a Peugeot 408.

Na nových obrázkoch už odhalil Fiat viac z dizajnu a musíme uznať, že novinka vyzerá elegantne. Na sociálnych sieťach sa však už objavili aj fotografie z reálnej premávky a tie až také lichotivé k modelu Fastback nie sú. Je to ako porovnávať fotografie niektorých celebrít a realitu. Minimálne zadná časť je na reálnych fotografiách vozidla trochu zvláštna a bacuľatá.

Zdroj: cars_secrets

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní