Autosuv.sk

Novinky SUV

Fisker Pear sa ukazuje na nových fotografiách

Menší a lacnejší elektromobil značky Fisker zaujme zadnou časťou a svetelným pásom po obvode zadného skla.
Fisker Pear sa ukazuje na nových fotografiách

Spoločnosť Fisker zverejnila v týchto dňoch svoju finančnú správu za rok 2022 a v rámci nej aj plány pre rok 2023. Vďaka tomu môžeme vidieť nový elektromobil Pear na prvých fotografiách. Doteraz sme Pear videli len ako maskovaný prototyp.

Novinka zaujme najmä zadnou časťou a nekončiacim svetelným pásom, ktorý sa tiahne po obvode zadného okna. Vo vrchnej časti svetelného pásu je zabudované brzdové svetlo.  Bočná strana sa vyznačuje čistými líniami. Vpredu môžeme vidieť dva svetelné pásy po vzore staršieho súrodenca Fisker Ocean.

O technike toho Fisker stále veľa nehovorí, poznáme akurát dojazd, ktorý prekročí 480 km. Hovoríme o drahšej verzii s väčšou batériou, ale k dispozícii bude aj lacnejší model s cenou 29 900 dolárov. V tomto prípade pôjde o vyslovene mestský model.

Pear bude výrazne lacnejší ako väčší model Ocean, vyrábaný v susednom Rakúsku. Prejaví sa to aj na technike. Pear je postavený na odlišnej oceľovej a nie hliníkovej platforme iba s niekoľkými centrálnymi riadiacimi jednotkami. Centralizovanie počítačového systému zredukujú komplexnosť systému.

K 24. februáru evidoval Fisker 5 600 rezervácií pre svoj nový model Pear bez toho, aby ho ukázal verejnosti. Prvé zákaznícke autá sa na cesty dostanú v roku 2024.

Tagy

Pokračovať v čítaní

link