Autosuv.sk

Novinky SUV

Prichádza Fisker Pear, lacný elektrický "raketoplán"

Nový elektromobil Pear sa dostáva na cesty aspoň v podobe maskovaných prototypov. Cena najlacnejšej verzie štartuje pod 30 000 dolárov.
Prichádza Fisker Pear, lacný elektrický "raketoplán" Fisekr Pear

Fisker začal s testovaním svojho nového elektromobilu Pear. Ako sem už informovali, Pear bude menším súrodencom modelu Ocean, ktorý sa už vyrába v Rakúsku. Ai Pear si nebude vyrábať priamo automobilka Ocean, v tomto prípade sa o výrobu v Ohiu postará spoločnosť Foxconn,

Výroba odštartuje v druhej polovici roka a jej objem na začiatku dosiahne 250-tisíc kusov ročne. Fisker verí v postupné navýšenie výroby a v roku 2027 chce už vyrábať milión vozidiel.

Pear chce zaujať najmä cenou. Tá má veľké rozpätie už v prípade modelu Ocean. Menší Pear začne v USA na sume 29 900 dolárov. S určitosťou pôjde o verziu s malou batériou, určenou pre mestskú prevádzku. K dispozícii však bude aj drahší model s dojazdom 500 km. Cena sa môže pritom aj zdvojnásobiť.

V interiéri chce Fisker zaujať inovatívnymi riešeniami odkladacích priestorov. Zaujímavosťou bude aj veko batožinového priestoru, ktoré bude možno zasunúť za nárazník pre lepší priestor do kufra na stiesnených parkovacích miestach.

A ako popisuje nový model šéf značky, Henrik Fisker? "Myslím, že by ste to nazvali crossover, ale v skutočnosti to nevyzerá ako SUV. Vyzerá to ako malý futuristický raketoplán – aby som to najlepšie opísal," citoval Fiskera portál Autocar.

Nový model Fisker Pear sa už objavil na cestách aspoň v podobe maskovaného prototypu. V budúcnosti by sa mal dostať aj na európske cesty.

Foto: Facebook Autocar

Tagy

Pokračovať v čítaní