Autosuv.sk

Novinky SUV

Ford Bronco prichádza do Európy, ale nie oficiálne

V Británii si už možno objednať nový Ford Bronco, nejde však o oficiálny import prostredníctvom Ford of Europe.
Ford Bronco prichádza do Európy, ale nie oficiálne Foto: Clive Sutton

V septembri minulého roka sme informovali, že Ford uvažuje nad predajom modelu Bronco aj v Európe. Minimálne šéf Fordu, Jim Farley, bol tejto myšlienke naklonený. "Ja len čakám, kedy sa títo chlapci (Ford of Europe - zastúpenie značky Ford v Európe) rozhodnú," vyjadril sa v tom čase Farley k možnému príchodu Bronca na európsky trh.

Ford of Europe zatiaľ nič o príchode Bronca do Európy nepovedal. Problémom môže byť najmä veľký záujem o toto SUV v USA v kombinácii s čipovou krízou. Znovuzrodené SUV sa okamžite stalo najrýchlejšie sa predávajúcim novým autom na tamojšom trhu a čakacie doby sa v niektorých prípadoch predĺžili až na 18 mesiacov.

Prvé kusy sa nakoniec do Európy dostanú, konkrétne do Británie, nie však oficiálnou cestou. O import sa postará spoločnosť Clive Sutton. Do Británie sa dostane Bronco s obidvoma benzínovými motorizáciami, teda s menším štvorvalcom 2,3 EcoBoost aj s objemnejším šesťvalcom 2,7 EcoBoost.

Jeho cena vrátane daní, registračných poplatkov a importu sa bude pohybovať v prepočte od 53 300 eur do vyše 100 000 eur v závislosti na výbave a motorizácii. V USA sa základná cena pohybuje okolo 26 000 eur. Spoločnosť Clive Sutton dáva svojim zákazníkom záruku na dva roky alebo 30 000 míľ (48 280 km).

Tagy

Pokračovať v čítaní

link