Autosuv.sk

Novinky SUV

Ford predstaví elektrické SUV do konca roka

Okrem elektrickej Pumy plánuje Ford ďalšie dva nové crossovery. Jeden z nich by sme mali spoznať v nasledujúcich dňoch.
Ford predstaví elektrické SUV do konca roka

Ford opäť upriamuje pozornosť na svoj nový elektromobil, ktorý predstaví v budúcom roku. Celkovo sa v najbližších rokoch dočkáme až trojice elektrických SUV značky Ford. Jedným z nich bude elektrická verzia crossoveru Puma.

Okrem Pumy uvedie na trh stredne veľký crossover a športový crossover. Na obrázku môžeme podľa tvaru svetiel identifikovať športový crossover. Oba modely budú schádzať z liniek kolínskeho závodu, do ktorého Ford masívne investuje a z výroby dosluhujúceho modelu Fiesta ho prerába na domovský stánok nových elektromobilov. Do úpravy závodu "naleje" Ford viac ako 1,5 miliardy eur.

O menách modelov a technických informáciách zatiaľ Ford mlčí. Pohon si však požičia od Volkswagenu, a tak nebude prekvapením, keď nové elektromobily dostanú batériu s kapacitou 77 kWh po vzore Volkswagenu ID.4. Platforma Volkswagenu s označením MEB umožní Fordu postavenie jednomotorovej verzie s pohonom zadnej nápravy a rovnako aj príchod dvojmotorových modelov s pohonom všetkých kolies.

Očakávame, že dvojica crossoverov bude blízkymi príbuznými a športovejšia verzia sa odlíši hlavne dizajnom s dozadu mierne klesajúcou strechou. Ako prvý ešte v tomto roku spoznáme stredne veľký crossover, následne sa začne predávať v priebehu roku 2023. Športovejšia verzia príde na rad zrejme až v roku 2024.

Zdroj: Auto Express

Tagy

Pokračovať v čítaní