Autosuv.sk

Ostatné

Ford chystá sedem elektromobilov vrátane Pumy

Okrem Pumy sa dostanú na cesty dva nové elektrické crossovery a štvorica elektrických vanov.
Ford chystá sedem elektromobilov vrátane Pumy

V priebehu nasledujúcich rokov predstaví Ford sedem nových elektromobilov. Prvým z nich bude stredne veľký crossover s piatimi miestami na sedenie. Ford hovorí o dojazde 500 km. Názov crossoveru sa dozvieme už tento rok a z výrobných liniek nemeckého závodu v Kolíne nad Rýnom začne schádzať v roku 2023. Postavený bude na platforme MEB, ktorú si americký výrobca požičiava od Volkswagenu.

Na rovnakej platforme sú postavené modely Volkswagen ID.3 a ID.4. Ide o súčasť spolupráce, v rámci ktorej dostal Ford elektrickú platformu a na oplátku pre Volkswagen poskytol techniku pre pickup Amarok.

Sedem nových elektromobilov a dva existujúce modely Mustang Mach-E a E-Transit.

V roku 2024 odštartuje v Kolíne nad Rýnom výrobu ďalšieho v tomto prípade športového crossoveru. Očakávame model v štýle SUV kupé. V poradí tretím novým elektrickým crossoverom sa stane Ford Puma. Vyrábaná bude naďalej v rumunskom meste Craiova od roku 2024. V tomto prípade Ford zreme nepoužije platformu Volkswagenu, keďže na ňu má prispôsobené linky v Nemecku. Elektrická Puma bude konkurentom pre Peugeot e-2008 či Opel Mokka-e.

Okrem crossoverov pripravuje Ford aj elektrické úžitkové vozidlá. Po modeli E-Transit rozšíria radu elektrických vanov vozidlá Transit Custom, Turneo Custom v roku 2023 a Transit Courier a Turneo Courier v roku 2024. 

Tagy

Pokračovať v čítaní