Autosuv.sk

Novinky SUV

Genesis GV60 dostane Boost Mode a Drift Mode

Nový elektromobil výkonom prekonáva súrodenecké modely Ioniq 5 a Kia EV6, používa však rovnakú techniku. Zaujať chce napríklad možnosťou odomknúť auto tvárou.
Genesis GV60 dostane Boost Mode a Drift Mode

Genesis GV60 sme už mohli vidieť na fotkách. Výrobca prezradil, že nový elektromobil bude možné odomknúť tvárou a naštartovať pomocou odtlačku prsta. To všetko bez toho, aby ste museli nosiť kľúč od auta so sebou. Odomknutie tvárou má pritom fungovať aj za zlého počasia a v noci.

Teraz prezradil Genesis aj informácie o pohone. Keďže patrí pod Hyundai Motor, tak použitá technika nie je až takým prekvapením. Po vzore Hyundai Ioniq 5 a Kie EV6 príde s jedným motorom a pohonom zadnej nápravy, a aj ako dvojmotorová verzia s pohonom všetkých kolies. V ponuke však bude iba jedna batéria s kapacitou 77,4 kWh. Na jedno nabitie prejde v závislosti od verzie od 368 km až po 451 km. Európske údaje sa môžu trochu líšiť, keďže nameraný dojazd vychádza z kórejských noriem.

Od súrodencov sa GV60 odlíši výkonom. Jednomotorová verzia produkuje výkon 168 kW a krútiaci moment 350 Nm. Najvýkonnejšia verzia sa môže pochváliť výkonom 320 kW a krútiacim momentom 605 Nm. Tieto údaje môžu na 10 sekúnd vzrásť po stlačení tlačidla Boost Mode na 360 kW a 700 Nm. K dispozícii je aj Drift Mode, kedy vozidlo výraznejšie preferuje pohon zadnej nápravy.

Vo výbave nechýba systém na potláčanie hluku v kabíne, ktorý zároveň môže vytvárať umelý zvuk motora z reproduktorov. Mení sa podľa zvoleného režimu jazdy a zatlačenia nohy na akcelerátor. GV60 sa spolieha po vzore súrodencov na 800 V architektúru, ktorá umožňuje rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom s výkonom až 350 kW. Nabitie z 10 na 80 % tak zaberie 18 minút rovnako ako v Kii a Ioniqu. Veľkosťou sa GV60 od súrodencov zásadne nelíši. Je o málo kratší, ale má rovnaký rázvor náprav ako Kia.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní