Autosuv.sk

Novinky SUV

Honda ZR-V bude hybridné SUV pre Európu

Veľkosťou pôjde o porovnateľný model so súčasnou Hondou CR-V, ktorá sa s príchodom novej generácie posunie o triedu vyššie.
Honda ZR-V bude hybridné SUV pre Európu

Honda ZR-V je názov nového SUV, ktoré plánuje japonský výrobca predávať v Európe. Veľkosťou bude porovnateľné so súčasným modelom CR-V, ten sa však s príchodom novej generácie posunie medzi o triedu väčšie autá. Nové SUV tak vyplní priestor, ktorý vznikne medzi modelmi HR-V a CR-V.

O pohon sa postará hybridný systém e:HEV. Tento názov používa Honda v súčasnosti pre hybridné jednotky, kde spaľovací motor vo väčšine jazdných situácií slúži ako generátor elektrickej energie a kolesá poháňa elektromotor. Vo vyšších rýchlostiach môže kolesá poháňať aj priamo spaľovací motor.

V menších modeloch je srdcom hybridného systému benzínový motor s objemom 1,5 l, v novom Civicu je to väčší štvorvalec s objemom 2,0 l. Okrem názvu nového modelu a použitia hybridného pohonu e:HEV nám už Japonci prezradili len to, že novinka príde do Európy v priebehu roku 2023.

Vzhľad nového SUV by mohli aspoň čiastočne poodhaľovať skice, ktoré Honda ukázala koncom marca v rámci predstavenia modelu Civic a konceptu elektrického SUV e:Ny1 Prototype.

Tagy

Pokračovať v čítaní