Autosuv.sk

Novinky SUV

Hyundai potvrdil malý elektromobil Inster s dojazdom 355 km

Inster bude európskou dvojičkou kórejského modelu Casper.
Hyundai potvrdil malý elektromobil Inster s dojazdom 355 km

O príchode Hyundaiu Casper do Európy sme informovali už vo februári 2024. Casper predáva kórejská automobilka na domácom trhu ako malé mestské vozidlo s trojvalcovým benzínovým motorom. Postavené je na rovnakom základe ako Hyundai i10.

Hyundai teraz oficiálne potvrdil príchod elektrickej verzie, ktorá sa dostane aj na európske cesty. Nový elektromobil sa na kórejskom trhu bude naďalej predávať pod názvom Casper, v Európe dostane meno Inster.

Na prvých fotografiách môžeme vidieť, že elektrická verzia sa od pôvodnej so spaľovacím motorom nebude zásadnejšie líšiť a zmeny nastanú v detailoch ako napríklad tvar svetlometov. O technických parametroch Hyundai zatiaľ mlčí a prezradil len predpokladaný doajzd. Inster prejde na jedno nabitie podľa európskeho cyklu WLTP 355 km.

Pôvodne sme predpokladali, že Casper resp. Inster dostane elektromotor s výkonom 64 kW a batériu s kapacitou 35,2 kWh, čo by mu vystačilo na prejdenie trasy dlhej 200+ km. Ide o techniku sesterského modelu Kia Ray a nie je vylúčené, že aj táto konfigurácia bude jednou z alternatív. Najmä ak sú reči o cenovke pod 20 000 eur pravdivé, tak treba logicky očakávať aj verziu s menším dojazdom.

Viac sa dozvieme už v druhej polovici júna 2024 v rámci svetovej premiéry na autosalóne v kórejskom meste Pusan.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní