Autosuv.sk

Novinky SUV

Hyundai predstavuje európsku špecifikáciu modernizovaného Tucsonu

O príchode modernizovaného Tucsonu vieme už od novembra 2023, keď sme spoznali verziu určenú pre kórejský trh.
Hyundai predstavuje európsku špecifikáciu modernizovaného Tucsonu

Hyundai Tucson debutoval už v roku 2004 a počas dvadsiatich rokov sa v Európe zaradil medzi úspešnejšie modely. Len v roku 2023 sa z tohto kompaktného SUV v Európe zaregistrovalo 158 056 kusov.

Do marca 2024 sa v závode Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) vyrobilo pre Európu už 746 836 kusov súčasnej štvrtej generácie Tucsonu, ktorá sa vyváža do 60 európskych aj niekoľkých mimoeurópskych krajín. Najviac predaných Tucsonov v Európe eviduje Hyundai v Nemecku, Španielsku a Spojenom kráľovstve.

V najbližších dňoch spúšťa Hyundai výrobu modernizovanej verzie svojho SUV bestselleru. Nový Tucson dostane rad aktualizácií, ktoré sa dotknú dizajnu, technológií, výbavy aj zostavy pohonných jednotiek.

Prvýkrát nám Hyundai predstavil modernizovaný model ešte v novembri 2023, vtedy sme spoznali jeho verziu určenú pre kórejský trh. Teraz nám kórejská automobilka bližšie predstavuje európsku špecifikáciu.

Modernizovaný Tucson dostal prepracované nárazníky vpredu a vzadu. V prednej časti vozidla bol upravený dizajn "anjelských krídel" s väčšími dennými svetlami a zachovaním zrkadlového efektu zasadeného do mriežky, ktorá bola zdokonalená povrchovou svetelnou úpravou, aby sa vytvoril pocit úplného osvetlenia. Športovo ladená výbava N Line sa odlíši dizajnom nárazníkov.

Výraznejšie zmeny sa udiali v interiéri

Viac zmien sa udialo vo vnútri. Okrem sedadiel a stredového obloženia dverí je interiér kompletne prepracovaný. Zmeny sa dotkli palubnej dosky, stredového obloženia, volantu aj stredovej lakťovej opierky. Nový Tucson je vybavený dvoma zakrivenými 12,3-palcovými displejmi - jeden pre prístrojový panel a druhý pre infotainment. Aktualizácie sa dotkli aj duálneho automatického ovládania teploty či lakťovej opierky a vrchného obloženia dverí.

V ponuke budú s nové vzory a nové materiálové možnosti, napr. v kombinácii látky a kože. Do ponuky pribudne aj nový farebný balík interiéru Cypress Green. Neskôr v priebehu roka bude Tucson podporovať aj funkciu digitálneho kľúča Hyundai Digital Key 2.0 s ultra širokým pásmom.

Upozornenie na prítomnosť cestujúcich na zadných sedadlách (ROA) s radarom je funkcia určená hlavne pre rodiny. Technológia upozorní vodiča, keď pri vystupovaní z auta zaznamená na zadných sedadlách pohyb.

Inteligentný systém predného osvetlenia (IFS) posúva vonkajšie osvetlenie nového Tucsonu na vyššiu úroveň. Technológia Matrix beam LED sa automaticky prispôsobuje podmienkam na ceste, aby zaistila optimálne osvetlenie pre vodiča a zároveň znížila oslnenie ostatných účastníkov cestnej premávky.

V ponuke ostáva benzín, nafta aj hybrid

Nový Hyundai Tucson bude v ponuke so spaľovacími motormi, ale aj ako mild hybrid, full hybrid a plug-in hybrid. Pár noviniek ponúkne práve plug-in hybridný pohon. Neskôr v priebehu roka bude dostupný nielen s pohonom všetkých kolies, ale aj s pohonom len prednej nápravy.

Navyše s cieľom podporiť jazdu s nulovými lokálnymi emisiami výfukových plynov Hyundai predstavil druhú generáciu jazdného režimu Green Zone. Funkcia geofencing je exkluzívna práve pre plug-in hybridný pohon a umožňuje plynulý prechod na čisto elektrickú prevádzku pri vjazde do určených nízkoemisných zón alebo oblastí s emisnými obmedzeniami.

Výroba novéhu Tucsonu odštartuje v najbližších dňoch a na cesty sa dostane ešte pred letom. Vyrábať sa bude v nošovickom závode Hyundai Motor Manufacturing Czech a cenník spoznáme už v priebehu apríla.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní