Autosuv.sk

Novinky SUV

Hyundai pripravuje elektrické SUV Seven

Interiér má svojou atmosférou pripomínať salónik.
Hyundai pripravuje elektrické SUV Seven

Hyundai chystá nové elektrické SUV, ktoré bude patriť pod značku Ioniq. Predznamená ho koncept s názvom Seven. Zatiaľ máme len niekoľko fotografií detailov a poznáme aj siluetu vozidla.

Z fotografie je jasné, že nový model sa zaradí nad Ioniq 5 a Ioniq 6. Hyundai chce opäť zaujať netradičným riešením svetiel, ale na novú úroveň chce pozdvihnúť aj interiér. Vo vnútri má navodiť atmosféru luxusného salónika. Na prvých fotkách ukazuje Hyundai kreslá, mini gauč, a aj (minimálne na pohľad) drevené časti. Všetky použité materiály budú, samozrejme, ekologické a udržateľné.

O technike zatiaľ nepadlo ani slovo, ale všeobecne sa očakáva, že novinka bude postavená na predĺženej verzii platformy E-GMP. Tým by teoreticky mohla vzrásť aj kapacita batérie niekde k hranici 100 kWh. Výrazný nárast dojazdu vzhľadom na veľkosť vozidla však zrejme nemôžeme očakávať. Hyundai už skôr avizoval, že sériový model Ioniq 7, ktorý má predznamenať práve koncept Seven, bude predstavený v roku 2024. Ešte predtým v priebehu budúceho roka spoznáme nový elektrický sedan Ioniq 6.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní