Autosuv.sk

Ostatné

Hyundai už testuje nový Ioniq 6

Maskovaný prototyp bol zachytený na nemeckých cestách. Sedan Ioniq 6 zdedí techniku z crossoveru Ioniq 5.
Hyundai už testuje nový Ioniq 6 Youtube

Po Ioniqu 5 chystá Hyundai ďalší elektromobil s označením Ioniq 6. Tentokrát sa dočkáme namiesto crossoveru nového sedanu, ktorého dizajn bude vychádzať z konceptu Prophecy. Po cestách sa už preháňajú testovacie prototypy, a aj keď sú maskované, minimálne siluetou pripomínajú Prophecy.

Prototyp Ioniqu 6 bol zachytený na nemeckých cestách. Znamená to, že oficiálne predstavenie sa už blíži. Uskutoční sa pravdepodobne v druhej polovici budúceho roku a k majiteľom sa dostane niekedy na prelome rokov 2022 a 2023.

Elektromobil bude postavený na rovnakej platforme E-GMP ako Ioniq 5. Očakávať tak môžeme jednomotorové verzie s pohonom zadnej nápravy, aj dvojmotorové verzie s pohonom všetkých kolies. Dojazd Ioniqu 5 v závislosti od verzie a kapacity batérie (dodáva sa s kapacitou 58 kWh alebo 72,6 kWh) sa hýbe v rozmedzí od 384 do 480 km. V prípade Ioniqu môžeme vďaka lepšej aerodynamike očakávať o niečo lepšie čísla.

Novinka zdedí po crossoveri aj 800 V palubnú sieť s výkonným 350 kW nabíjaním. Z 10 % na 80 % sa tak po vzore Ioniqu 5 nabije v priebehu 18 minút.

 

Tagy

Pokračovať v čítaní