Autosuv.sk

Novinky SUV

Ioniq 6 príde čoskoro aj na Slovensko

S predajom Ioniqu 6 začne Hyundai na Slovensku a v Európe ešte do konca tohto roku.
Ioniq 6 príde čoskoro aj na Slovensko

Hyundai vo svojej tlačovej správe pripomína svoj nový model Ioniq 6. Okolo tejto novinky ostalo ticho od polovice júla, keď sme spoznali parametre elektromotora a batérie. Dôvodom pripomenutia je blížiaci sa termín spustenia predaja.

V Európe a na Slovensku začne Hyundai svoj nový elektromobil predávať v nasledujúcich týždňoch ešte v priebehu roku 2022. V tejto chvíli stále nepoznáme cenu vozidla. Len pre predstavu elektrický crossover Ioniq 5 s podobnými parametrami a technikou začína na sume 46 190 eur.

Ioniq 6 príde na trh s rôznymi batériami s kapacitou 53 kWh resp. 77,4 kWh. Jednomotorové verzie poháňajú kolesá zadnej nápravy, dvojmotorové ponúkajú pohon všetkých kolies. Najsilnejšia dvojmotorová verzia s výkonom 239 kW a s krútiacim momentom 605 Nm zrýchli na 100 km/h v priebehu 5,1 s.

Dojazd jednomotorovej verzie s väčšou batériou bude 614 km (WLTP), v prípade menšej batérie klesne na 429 km a v tomto intervale sa pohybuje aj dojazd ostatných verzií. Podrobnejšie si to môžete pozrieť v tabuľke nižšie.

Tagy

Pokračovať v čítaní