Autosuv.sk

Novinky SUV

Jeep Avenger príde aj s pohonom všetkých kolies

Model s pohonom všetkých kolies sa dostane na cesty v roku 2024.
Jeep Avenger príde aj s pohonom všetkých kolies Jeep Avenger 4x4 Concept

Nový Jeep Avenger sa javí ako úspešný model. Minimálne štart možno považovať za úspech, keď už počas prvého mesiaca zaznamenal výrobca viac ako 10 000 rezervácií. Navyše získal titul "Auto roka 2023". Výsledky hlasovania novinárov boli ohlásené počas autosalónu v Bruseli a Jeep so ziskom 328 bodov vyhral s veľkým náskokom pred druhým Volkswagenom ID. Buzz (241 bodov).

Jeep Avenger zrejme zaujal svojím dizajnom a schopnosťami v teréne. Práve to ho odlišuje od koncernových súrodencov. V teréne si však pomáha len vyšším podvozkom a lepšími nájazdovými uhlami. Bez pohonu všetkých kolies v teréne neohúri.

To sa zmení s príchodom verzie s pohonom všetkých kolies. Už na autosalóne v Paríži ukázal Jeep koncept Avenger 4x4. Kolesá konceptu sú vysunuté do strán, podvozok je ešte vyšší a terénnym pneumatikám sú prispôsobené väčšie blatníky.

"Je to ďalšia sila Avengera. Edícia s pohonom dvoch kolies je schopná v teréne ako Renegade. Ale áno, pohon 4x4 príde, a keď sa tak stane, prinesie maximálnu schopnosť. Existuje plán; začneme s elektromobilom, a potom príde 4x4 v roku 2024," povedala pre portál Auto Express šéfka Jeepu pre Európu, Antonella Bruno.

Stále nevieme nič o technike, ktorý model s pohonom 4x4 využije. Teoreticky to nemusí byť elektromobil, ale proti tomu hovorí postupný prechod Jeepu na výlučne elektrický pohon.

Tagy

Pokračovať v čítaní