Autosuv.sk

Novinky SUV

Jeep Grand Cherokee 4xe sa začína predávať v Európe

Prvá uvádzacia verzia sa dostane v prvých týždňoch len do niekoľkých európskych krajín. Na Slovensku by sa mohol Jeep Grand Cherokee predávať od apríla.
Jeep Grand Cherokee 4xe sa začína predávať v Európe Jeep

Jeep Grand Cherokee určený pre európsky trh sme spoznali v septembri 2021, konkrétne jeho plug in hybridnú verziu 4xe. Základom je štvorvalec s objemom 2,0 l, ktorý dopĺňa dvojica elektromotorov. Celkový výkon systému je 280 kW a maximálny krútiaci moment je 637 Nm. Na čisto elektrický pohon prejde Jeep 51 km.

Výrobca sa tradične sústredil na schopnosti vozidla v teréne. Spolieha sa pritom nielen na pohon všetkých kolies, ale aj na vzduchový podvozok s nastaviteľnou výškou a trakčný systém s rôznymi režimami pre rôzne povrchy.

Na druhej strane má byť Grand Cherokee luxusným autom s modernými displejmi, audiosystémom McIntosh a veľkým farebným head up displejom. Súčasťou výbavy je aj asistenčný systém Active Driving Assist, ide o autonómne riadenie druhého stupňa, pri použití ktorého musí mať šofér ruky na volante.

Na začiatku bude nová generácia Grand Cherokee k dispozícii v špeciálnej verzii Exclusive Launch Edition. Na Slovensku ju však v predpredaji nebude možné kúpiť. Dostane sa len na niekoľko európskych trhov vrátane susedného Rakúska.

Dostanú sa k nemu len vybraní zákazníci, ktorí prejavili záujem prostredníctvom špeciálnych webstránok. Výbava špeciálnej verzie sa môže líšiť v závislosti od krajiny. Týmto spôsobom si možno nový Jeep objednať od 17. februára do 30. marca 2022. Potom môžeme očakávať štandardný predaj na všetkých trhoch vrátane Slovenska.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní