Autosuv.sk

Novinky SUV

Jeep odštartoval výrobu Avengeru v Poľsku

Od 31. januára spustil Jeep pravidelnú výrobu svojho elektromobilu Avenger.
Jeep odštartoval výrobu Avengeru v Poľsku

Jeep spustil predaj elektrického crossoveru vo verzii 1st Edition 1. decembra 2022 a následne od 11. januára 2023 začal s predajom aj ostatných verzií. Za ten čas má už 10 000 objednávok v Európe a z modelu Avenger sa stáva úspešné auto.

Dnes Jeep oznámil, že od 31. januára spustil pravidelnú výrobu Avengeru vo svojej poľskej fabrike v Tychy. "Úplne nový Jeep Avenger je prvé SUV značky Jeep, ktoré sa vyrába v Poľsku, a je to veľký dôvod na hrdosť celého nášho tímu. Rok 2023 začíname spustením výroby vozidla, ktoré si už získalo uznanie zákazníkov a odborníkov v tomto odvetví,“ povedal Tomasz Gębka, riaditeľ závodu Stellantis v meste Tychy.

Prvé kusy po spustení pravidelnej výroby sa k zákazníkom dostanú v druhom štvrťroku 2023. O pohon Avengeru sa stará elektromotor s výkonom 115 kW a ničím sa technicky neodlišuje od súrodencov v rámci koncernu Stellantis.

Dostal rovnakú batériu s kapacitou 54 kWh a podobný je aj dojazd s hodnotou 400 km. V teréne si chce pomôcť trakčnou kontrolou s rôznymi režimami jazdy. V budúcnosti plánuje Jeep príniesť Avenger aj s pohonom všetkých kolies, čím sa už od súrodencov odlíši.

Tagy

Pokračovať v čítaní