Autosuv.sk

Novinky SUV

Jeep ukázal Grand Cherokee 4xe a sníva o autonómnej jazde v teréne

Autonómna jazda v teréne je v pláne od roku 2030.
Jeep ukázal Grand Cherokee 4xe a sníva o autonómnej jazde v teréne

Jeep zverejnil prvé fotografie modelu Grand Cherokee 4xe. Piata generácia bude oficiálne predstavená na autosalóne v New Yorku už tento rok. Ako názov 4xe a aj prvá fotografia naznačuje, pôjde o model nabíjateľný zo zásuvky. Podľa dávnejšie zverejnených informácií sa jedná o plug in hybrid. Okrem fotografie prvého modelu sme sa teraz nedozvedeli žiadne konkrétnejšie informácie o vozidle a pohone.

Jeep však zverejnil 6-minútové video, v ktorom sa pozerá do bližšej aj vzdialenejšej budúcnosti. V roku 2025 chce Jeep napríklad zaviesť biometrické rozpoznávanie majiteľa. Vozidlo ho rozpozná už pri priblížení a zareaguje odomknutím dverí, či naštartovaním. Nie tak vzdialenou realitou má byť aj nabíjanie jedného vozidla pomocou druhého vozidla. Malý dron má zas poslúžiť aj na osvetlenie okolia pred vozidlom počas nočnej jazdy v teréne. 

V roku 2030 by chcel Jeep priniesť autonómne riadenie v teréne. Využitie tejto funkcie vidí automobilka počas prechádzok v prírode. Vozidlo možno pritom sledovať na diaľku a nastaviť mu bod stretnutia, kam príde vďaka schopnosti autonómnej jazdy. Vozidlá značky ponúknu aj možnosť sklopenia sedadiel a vytvorenie rovnej podlahy, a tým priestor na spanie počas dobrodružných výprav.

 

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní