Autosuv.sk

Novinky SUV

Kia oficiálne ukázala model EV5, detaily si necháva pre seba

Vďaka novým fotografiám sme spoznali definitívne tvary sériového modelu. Detaily o pohone, batérii a dojazde sa dozvieme v októbri.
Kia oficiálne ukázala model EV5, detaily si necháva pre seba

Kia oficiálne ukázala svoj nový elektromobil EV5. Technické detaily si zatiaľ nechala pre seba a vozidlo vystavila na autosalóne v čínskom Čcheng-tu. Kórejská značka dala prednosť Číne pred Európou, kde už začiatkom septembra začne autosalón IAA v Mníchove. Dôvod je jasný, nový elektromobil sa najskôr začne predávať v Číne.

Ďalšie trhy spomína Kia len všeobecne, ale neskorší príchod do Európy považujeme za hotovú vec. Novinka bude elektrickou alternatívou k modelu Sportage. Tvarom karosérie nadväzuje na väčšieho súrodenca EV9 a odlišuje sa len detailami, hlavne svetlometmi.

To isté môžeme povedať aj o interiéri. V duchu dnešnej doby mu dominujú dva rozmerné displeje spojené do jedného celku. Klimatizáciu možno ovládať aj fyzickými tlačidlami pod displejom, klasické tlačidlá zachovala Kia aj na volante. Medzi displej a panel na ovládanie klimatizácie ešte dizajnéri zmestili niekoľko dotykových plôch pre aktivovanie najčastejšie používaných funkcií.

Rovnako ako aj ostatné nové modely Kie bude možné aktualizovať elektromobil EV5 na diaľku. Viac informácií vrátane tých o pohone sa oficiálne dozvieme až v októbri.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní