Autosuv.sk

Novinky SUV

Kia potvrdila príchod elektromobilu EV9 do Európy

EV9 sa stane najväčším európskym elektromobilom značky Kia.
Kia potvrdila príchod elektromobilu EV9 do Európy Kia

Koncept Kia EV9 bol oficiálne predstavený koncom minulého roka. Veľké SUV má dĺžku 4 930 mm a rázvor náprav 3 100 mm. Ide o maximálne dosiahnuteľné hodnoty pre paltformu E-GMP, na ktorej je koncept postavený. EV9 sa tak stane najväčším elektromobilom v ponuke Kie.

Sériový nástupca sa od modelu na fotografiách nebude výraznejšie odlišovať. Zachová si hranatý vzhľad aj prednú masku s prispôsobiteľnými LED svetlami. Nie všetko však ostane rovnaké. Minimálne zadné dvere s protismerným otváraním a absentujúci B-stĺpik sa zrejme nezachovajú pre sériového nástupcu.

O technike dnes stále veľa nevieme. Koncept sa spolieha na 800 V architektúru, ktorá mu umožní nabíjať batériu výkonom až 350 kW. Na 80 % sa tak nabije za 20 až 30 minúť. Dojazd odhadla automobilka na 483 km.

O pohon veľkého SUV sa zrejme postará dvojica elektromotorov a samozrejmosťou bude aj pohon všetkých kolies. Sériový nástupca bude zároveň prvým modelom Kie s novým systémom autonómnej jazdy Automode. Kia rovnako ako niektoré ďalšie automobilky poskytne okrem aktualizácií na diaľku aj možnosť predplatenia služieb a funkcií na diaľku. Produkčná verzia konceptu je už potvrdená a v Európe sa objaví v roku 2023.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní

link