Autosuv.sk

Novinky SUV

Lancia odhaľuje prvý detail elektromobilu Ypsilon

Talianska značka sa vracia na európsku scénu. Prvým modelom po znovuzrodení bude elektromobil Ypsilon.
Lancia odhaľuje prvý detail elektromobilu Ypsilon

Znovuzrodenie, renesancia a podobné výrazy v súvislosti so značkou Lancia počuť čoraz hlasnejšie. Dnes má Lancia svoje 117. výročie a pri tejto príležitosti ukázala prvú fotografiu nového modelu Ypsilon, s ktorým sa vracia na mapu Európy.

Práve so staršou generáciou modelu Ypsilon Lancia ešte prežívala na domácom talianskom trhu. V roku 2024 ju čaká veľký reštart a novú Lanciu Ypsilon spoznáme vo februári. Pôjde o čisto elektrický model a na začiatku bude v ponuke limitovaná séria 1906 kusov Lancia Ypsilon Edizione Limitata Cassina. Číslo 1906 odkazuje na rok vzniku Lancie.

Lancia prostredníctvom dvoch obrázkov ukazuje odkladací priestor pre smartfón nad stredovým tunelom. Okrem nápisu "Cassina 1 di 1906" vidno na obrázku aj časť dotykových ovládačov a pri pozornom pohľade nájdeme v ľavom dolnom rohu aj časť ovládača prevodovky (na titulke).

V najbližších týždňoch nám bude Lancia postupne odhaľovať ďalšie detaily o vozidle. Všetko vyvrcholí jej predstavením vo februári 2024. Koncom februára je v pláne aj autosalón v Ženeve, ale zatiaľ nie je jasné, či sem Lancia a vôbec koncern Stellantis zavíta.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní