Autosuv.sk

Novinky SUV

Lancia Ypsilon dostane svetlá inšpirované legendárnym modelom Stratos

Odkazmi na minulosť a model Stratos sa netreba nechať pomýliť. Lancia Ypsilon bude len ďalším novým "obalom" pre civilnú techniku koncernu Stellantis.
Lancia Ypsilon dostane svetlá inšpirované legendárnym modelom Stratos

Lancia pokračuje vo svojej stratégii a postupne nám ukazuje ďalšie a ďalšie detaily svojho modelu Ypsilon, prostredníctvom ktorého sa opäť vráti na automobilovú mapu. Talianska značka chce novým modelom odkazovať na úspešné obdobie svojej histórie. Pri pohľade na zadnú časť a výrazné okrúhle LED svetlomety nám chce pripomenúť Lanciu Stratos, legendu sveta rely.

"Dnes štvrtým obrázkom odhaľujeme zadnú časť novej Lancie Ypsilon, ktorá odráža úplne nový, čistý a radikálny dizajnový jazyk. Ikonické okrúhle zadné LED svetlomety, ktoré pripomínajú víťaznú Lanciu Stratos, rámujú logo Lancia v dokonalom dialógu medzi čistotou a radikálnosťou, čo je vidieť aj v nápise Ypsilon pod ním," uviedol Luca Napolitano, generálny riaditeľ značky Lancia.

Na jednej strane nám Lancia ukazuje pretekársku históriu a povedzme radikálne tvary, na strane druhej nás čaká "nudná" realita. To už nehovoríme o dizajne (ktorý stále presne nepoznáme), ale o civilnom aute, ktorým Ypsilon bude.

O pohon sa postará elektromotor a zrejme sa nebude v ničom líšiť od súrodencov koncernu Stellantis. V takom prípade dostane Ypsilon elektromotor s výkonom 115 kW a batériu s kapacitou 51 kWh, čo by mu mohlo stačiť na dojazd približne 400 km (WLTP). Benzínovú alternatívu budú tvoriť trojvalcové motory 1,2 l PureTech v rôznych výkonových verziách.

Koncernová technika tak dostane nový (možno) atraktívnejší obal. Oficiálne predstavenie sa uskutoční vo februári 2024 a dovtedy nám Lancia ešte určite ukáže niekoľko ďalších detailov.

Tagy

Pokračovať v čítaní