Autosuv.sk

Novinky SUV

Lancia Ypsilon ukazuje prednú masku s trojicou lúčov

Trojicu lúčov nazýva značka kalichom, nad nimi je namiesto loga nápis "LANCIA".
Lancia Ypsilon ukazuje prednú masku s trojicou lúčov

Lancia nás do februára bude postupne "kŕmiť" obrázkami ďalších detailov novej generácie modelu Ypsilon. Je to pochopiteľné, keďže talianska značka potrebuje rozčeriť hladiny a upozorniť na svoj návrat na automobilovú mapu.

Po ukážke časti interiéru, konkrétne nového odkladacieho pultu na smartfón nad stredovým tunelom, môžeme teraz spoznať časť prednej masky s trojicou svetelných lúčov, ktoré umožnia rozpoznať Ypsilon aj v noci. Lancia ich vo svojej správe nazýva "kalichom". V prednej časti nenájdeme logo Lancie, namiesto neho je na prednej kapote nápis "LANCIA".

K technike sa značka zatiaľ oficiálne nevyjadruje, je však jasné, že sa v tomto ohľade spoľahne na materský koncern Stellantis. Nové vozidlo tak bude postavené na platforme CMP ako napríklad Peugeot 208.

Po vzore svojho koncernového súrodenca Ypsilon pravdepodobne dostane elektromotor s výkonom 115 kW a batériu s kapacitou 51 kWh. Peugeot vďaka nej na jedno nabitie prejde 400 km (WLTP).

Ypsilon bude zároveň posledným modelom Lancie ponúkaným aj so spaľovacími motormi. Základ by mohol tvoriť motor 1,2 l PureTech s výkonom 56 kW. Stellantis má v talóne aj výkonnejšiu verziu (75 kW) a dve nové mild hybridné jednotky s výkonom 75 kW a 100 kW. Novú Lanciu Ypsilon spoznáme vo februári v Miláne, čo naznačuje, že Lancia sa zrejme nechystá na autosalón do Ženevy.

Tagy

Pokračovať v čítaní