Autosuv.sk

Novinky SUV

Maskovaná Mazda CX-60 na fotke. Dostane pohon z RAV4?

Zverejnené parametre plug in hybridu naznačujú, že Mazda si opäť požičia techniku z Toyoty.
Maskovaná Mazda CX-60 na fotke. Dostane pohon z RAV4? Mazda

Už onedlho oficiálne spoznáme novú Mazdu CX-60. Teraz bol zachytený na fotografiách maskovaný model, ktorý sa po cestách preháňa so štvoritou koncovkou výfuku. Podľa fotografií, zverejnených na viacerých automobilových weboch ide o falošné výfuky.

 

Why, Mazda? Why?

Posted by Motor1.com on Thursday, February 17, 2022

Japonci už skôr zverejnili fotografiu svetla a prvé informácie o pohone. Nový model príde v úvode na trh s plug in hybridnou jednotkou s výkonom 300 k. Táto verzia určite nepotrebuje štyri koncovky výfuku. Z oficiálnych správ vieme, že srdcom plug in hybridu bude benzínový štvorvalec s objemom 2,5 l. Otázkou je, či pôjde o motorizáciu z dielne Mazdy.

Keď sa pozrieme na dva známe parametre (objem a celkový výkon), tak na trhu nájdeme auto s veľmi podobnými hodnotami. Plug in hybridná Toyota RAV4 sa spolieha na benzínový motor s objemom 2,5 l, ktorému pomáha dvojica elektromotorov. Celkový výkon sústavy je v tomto prípade 225 kW resp. 306 k.

Nešlo by o prekvapenie, keďže Toyota spolupracuje s Mazdou, ale aj s ďalšími značkami ako Subaru a Suzuki. Výsledkom spolupráce Mazdy s Toyotou je napríklad hybridná Mazda 2, ktorá je vernou kópiou Toyoty Yaris.

Elektrický dojazd novej Mazdy CX-60 by sa mohol podľa papierových údajov pohybovať okolo 75 km a v meste by atakoval hranicu 100 km. Či tomu bude naozaj tak, sa dozvieme v rámci premiéry 8. marca.

Tagy

Pokračovať v čítaní