Autosuv.sk

Novinky SUV

Maskovaný Ford Kuga prichytený pri testoch

Ford sa ponáhľa s modernizáciou Kugy. Vynovený model spoznáme už po dvoch rokoch od uvedenia tretej generácie na európsky trh.
Maskovaný Ford Kuga prichytený pri testoch Youtube - CarSpyMedia

Ford Kuga tretej generácie sme mohli spoznať v roku 2019, na európsky trh sa však dostal až v roku 2020. Odvtedy ešte neprešli ani dva roky a Ford už pripravuje modernizáciu. Video, zachytávajúce maskované prototypy nám ukazuje, aké zmeny dizajnu môžeme očakávať.

Tradične sa dotknú najmä prednej časti. Kuga dostane tenšie svetlomety a novú masku so znakom Ford v jej strede. V staršej verzii sa typický modrý ovál nachádzal nad maskou. Zmenené svetlomety majú vplyv na kapotu, ktorej tvar bol preto tiež upravený. Pre lepšiu predstavu si pozrite Ford Focus, ktorému modernizácia zmenila vzhľad predku podobným spôsobom, ako tomu bude v prípade Kugy.

Vzadu sa zmien udeje zrejme menej. Svetlomety si zjavne zachovajú svoj vzhľad a líšiť sa môžu iba akurát tvarom podsvietenia. O interiéri nevieme v tejto chvíli nič a pomôcť si opäť môžeme modelom Focus. Ten sa po modernizácii môže pochváliť novšou generáciou infotainmentu Sync 4 s väčśou 13,2-palcovou dotykovou obrazovkou.

Žiadne zmeny neočakávame pod kapotou. SUV by si tak malo zachovať benzínový motor 1,5 EcoBoost a naftové agregáty s objemom 1,5 a 2,0 l. Samozrejmosťou je aj hybridná a plug in hybridná verzia. Ford by mohol modernizovanú Kugu predstaviť ešte tento rok, jej uvedenie na trh však očakávame až v priebehu roku 2023.

 

Tagy

Pokračovať v čítaní